zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Badanie wpływu na środowisko przewymiarowania kabli miedzianych w zastosowaniach komercyjnych

Strona główna > Wszystkie publikacje > Efektywność energetyczna > Badanie wpływu na środowisko przewymiarowania kabli miedzianych w zastosowaniach komercyjnych

Opracowanie zostało wykonane w celu zbadania skutków środowiskowych wykorzystania kabli o zwiększonym przekroju w biurach i przemyśle. Według powszechnej opinii efekt środowiskowy wywołany przez produkcję dodatkowej miedzi jest tak duży, że stosowanie większych kabli staje się niekorzystne. W celu szczegółowego zbadanie tej tezy, uwzględniając efekty okresu korzystania z powiększonych kabli, PE INTERNATIONAL przeprowadziło ocenę porównawczą cyklu życia standardowych i przewymiarowanych kabli. Badania są zgodne z wymaganiami ISO 14040/44 pod względem struktury, jakości danych, zakresu i typu oddziaływania .

Dla celów badawczych, rozróżniono zastosowanie kabli w trzech typach lokalizacji: małych biurach, dużych biurach oraz na obszarach przemysłowych. Opracowanie opiera się na raporcie „Modified Cable Sizing Strategies” (Zmodyfikowane Strategie Wymiarowania Kabli) utworzonym przez Egemin Automation.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno