zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Kompendium E-mobility – Wprowadzenie

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Kompendium E-mobility – Wprowadzenie

Według badań krajowych i europejskich, pojazdy elektryczne staną się powszechną alternatywą dla tradycyjnych samochodów. Aby osiągnąć założone cele redukcji emisji dwutlenku węgla, samochody elektryczne muszą stać się częścią przyszłej mobilności i obciążeniem sieci dystrybucyjnej. Dlatego też polski rząd wyznaczył cel obecności 1 miliona e-samochodów na drogach do 2025 roku.

Ten artykuł, jako część kompendium, jest ogólnym wprowadzeniem w tematykę elektromobilności oraz jej historii, podaje podstawowe definicje. Zaczynając od przeglądu e-samochodów z przeszłości i czasów obecnych, podany jest ogólny kontekst historyczny. Ponadto zidentyfikowane zostały przyczyny niepowodzeń e-samochodów w przeszłości. Następnie porównana została sprawność energetyczna różnych samochodów i pokazane zostały ogólne korzyści, biorąc pod uwagę ogólny popyt na energię. Kolejno pokazano różne rodzaje samochodów elektrycznych. Samochody mogą być porównane przez podanie danych dotyczących typu i rozmiaru baterii, zasięgu, systemu ładowania i zużycia energii. Poruszone zostały również inne tematy, takie jak sprzęt zasilający, rozwinięte w innych artykułach.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.