zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Magazynowanie energii: Struktura rynku i zachęty regulacyjne

Strona główna > Wszystkie publikacje > Inteligentne sieci (Smart Grid) > Magazynowanie energii: Struktura rynku i zachęty regulacyjne

Niniejsze opracowanie przedstawia analizę obecnego stanu i potencjału magazynowania energii w Unii Europejskiej. Ma na celu zaproponowanie struktur rynku i zmian regulacyjnych, które będą sprzyjały dalszej redukcji kosztów i wdrażaniu technologii magazynowania. Badanie zostało przygotowane przez Departament Polityki A na wniosek Komisji Przemysłu, Komisji Badań naukowych i Energii (ITRE).

Na końcu znajduje się sześć zaleceń dotyczących polityki (każde z nich wiążące się z jednym wnioskiem), proponowanych do realizacji w UE w przypadku stwierdzenia, że pożądane jest dalsze wsparcie dla magazynowania energii w celu realizacji zamierzeń Unii Energetycznej

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.