zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Miedź w gniazdkach elektrycznych. Dlaczego jest tak ważna?

Strona główna > Wszystkie publikacje > Miedź w gniazdkach elektrycznych. Dlaczego jest tak ważna?

Miedź ma wiele zalet jako materiał stosowany w instalacjach elektrycznych i ma szerokie zastosowanie. W wielu przypadkach same styki, jak również materiał nośny, nośnik styków, połączenia i zaciski są wykonane z miedzi lub stopów miedzi.

Chociaż niektóre zastosowania wymagają kontaktów z metalami szlachetnymi, dla oszczędności, małe końcówki kontaktowe są montowane na nośnikach ze stopów miedzi.

Jedną z największych zalet miedzi jest to, że istnieje szeroki wybór dostępnych stopów, łączących w sobie doskonałe właściwości elektryczne z dobrymi właściwościami mechanicznymi.

W niniejszej publikacji omówiono  właściwości materiału wymaganego do kontaktów elektrycznych w różnych zastosowaniach. Podano tabele odpowiednich właściwości wybranych stopów kontaktowych, nośników i materiałów sprężynowych.

ZOBACZ CAŁY MATERIAŁ Miedź_w_kontaktach_copper_in_electrical_contacts_210815_final

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno