zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Narzędzie do obliczania strat transformatorów

Strona główna > Wszystkie publikacje > Efektywność energetyczna > Narzędzie do obliczania strat transformatorów

W dzisiejszych czasach coraz częściej porusza się kwestię efektywności energetycznej dla zapewnienia przedsiębiorstwom oraz indywidualnym inwestorom korzyści finansowych. Dotyczy się to całych procesów jak i poszczególnych elementów tych procesów: urządzeń i maszyn elektrycznych, w tym m.in. transformatorów.

Ważne jest, aby mieć wgląd w efektywność energetyczną transformatora w czasie jego okresu eksploatacji. Narzędzie (program) do obliczania strat transformatora firmy DNV GL oblicza straty dla różnych typów transformatorów z uwzględnieniem emisji CO2. Pozwala to inwestorowi na dobranie optymalnego transformatora (-ów) ze względu na energooszczędność. Ocena najbardziej ekonomicznego transformatora (-ów) przedstawia skapitalizowane odsetki, czasu zwrotu inwestycji oraz wewnętrzną stopę zwrotu. Narzędzie daje dodatkowe informacje na temat ocen strat jałowych i obciążeniowych (współczynnik A i B), w przypadku gdy posiadamy parametry transformatora.

Narzędzie dostarcza informacji na temat strat transformatora, dla prądów obciążenia zawierających składowe harmoniczne. Wyniki (w postaci tabel i wykresów) stanowią przegląd strat energii oraz skapitalizowanych kosztów dla wybranego transformatora (-ów). Dane przechowywane są w pliku docx, który można otworzyć w programie Microsoft Office Word.

Kliknij tutaj, aby otrzymać narzędzie. Link do pobrania zostanie wysłany na podany przez Państwa adres e-mail. Wielkość pliku zip z narzędziem wynosi ok. 40 mb i działa na komputerach z systemem Windows.

Narzędzie używa własnego graficznego interfejsu użytkownika (GUI) zbudowanego w Pythonie. Narzędzie posiada angielską, chińską, hiszpańską i portugalską wersję językową (brak polskiej wersji językowej).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.