zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Odpowiedź strony popytowej w Europie w roku 2015

Strona główna > Wszystkie publikacje > Inteligentne sieci (Smart Grid) > Odpowiedź strony popytowej w Europie w roku 2015

Wzmocnienie pozycji odbiorców energii jest coraz częściej traktowane, jako zmiana konieczna do transformacji energetycznej, mającej na celu czystszy, zdrowszy i bardziej ekonomiczny system elektroenergetyczny.

Raport “Mapping Demand Response in Europe Today (2015)” przedstawia postępy w programach odpowiedzi popytu w krajach członkowskich UE. Zaprezentowano struktury regulacyjne 16 państw: 14 członkowskich UE oraz Norwegii i Szwajcarii. Następnie, w celu wsparcia wysiłków tych państw w kierunku DSR, przedstawiono najważniejsze wytyczne oraz informacje techniczne pozwalające na uruchomienie programów DSR zorientowanych na odbiorców.

Raport może być wartościowym dokumentem dla decydentów, planistów oraz praktyków mierzących się z wyzwaniami rozwoju programów odpowiedzi strony popytowej w systemie elektroenergetycznym.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno