zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Pojazdy elektryczne w sieci inteligentnej Smart Grid

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Pojazdy elektryczne w sieci inteligentnej Smart Grid

Energia odnawialna odgrywa ważną rolę w generacji dzisiaj i będzie w przyszłości. Przewiduje się, że zastąpi generację konwencjonalną. Z powodu czasowej zmienności takiej energii, zapotrzebowanie nie zawsze odpowiada wytworzonej energii i rośnie znaczenie mocy bilansującej. Dodatkowe obciążenie o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak pojazdy elektryczne potęguje problem, tworząc krótkotrwałe okresy wysokiego zapotrzebowania. Aby uniknąć zwiększenia generacji oraz konieczności wzmocnienia sieci dystrybucyjnej, pożądanym jest, by pojazdy elektryczne zachowywały się jak sterowalne odbiorniki energii lub magazyny energii, tym samym wnosząc dodatkowe korzyści dla przyszłej sieci elektroenergetycznej, Smart Grid. W kompendium przedstawiono problematykę zasilania w przyszłości i rolę infrastruktury ładowania bazującej na inteligentnych systemach ICT (information and Communications technic).

Zaczynając od wpływu energetyki odnawialnej na sieć dystrybucyjną, pokazano potencjał magazynowania energii przez e-pojazdy. Następnie dokonano przeglądu standardów ICT dla komunikacji pojazdów elektrycznych, pokazano projekty pilotażowe i przyszłe zastosowania, komponenty i funkcje systemów elektromobilności, między innymi wymaganie połączenia sieci dystrybucyjnej z e-pojazdem przy pomocy ICT (information and communication technologies).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.