zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Prognoza techniczna – harmonogram rozwoju technologii magazynowania energii dla elektromobilności 2030

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Prognoza techniczna – harmonogram rozwoju technologii magazynowania energii dla elektromobilności 2030

Sukces pojazdów elektrycznych na rynku mobilności w dużej mierze zależy od rozwoju technologii magazynowania energii. Ponieważ akumulator jest jedynym dostępnym źródłem energii w trakcie jazdy, jest też komponentem decydującym o zasięgu pojazdu. Niewielka pojemność, długi czas ładowania i wysoki koszt w porównaniu z instalacjami paliwowymi skutkuje wysokimi oczekiwaniami w stosunku do rozwoju technologii baterii.

Opracowanie przedstawia przegląd wymagań dla magazynowania energii w pojazdach elektrycznych. Pokazano również różne technologie baterii i ogniw paliwowych wraz z ich właściwościami, zaletami i wadami oraz porównano pod względem aktualnego stanu techniki i przewidywanego rozwoju technologii do roku 2030.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.