zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Prognoza techniczna – infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych w Niemczech

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Prognoza techniczna – infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych w Niemczech

Czas potrzebny do ładowania pojazdu, obok maksymalnego zasięgu, jest najważniejszym parametrem samochodu dla użytkownika. Z punktu widzenia systemu elektroenergetycznego, infrastruktura szybkiego ładowania zużywa dużą ilość energii, do czego system musi być przystosowany. W celu przeanalizowania tych zagadnień jak również tematów takich jak bezpieczeństwo lub przydatność różnych technologii, Niemiecka Platforma Elektromobilności (NPE) powołała specjalną grupę roboczą.

W rocznym sprawozdaniu 2015 przedstawiono posumowanie aktualnego stanu, kolejne etapy planowania oraz perspektywę koniecznych inwestycji, w celu rozbudowy infrastruktury ładowania w Niemczech. Ponadto zdefiniowano i zaktualizowano, na podstawie doświadczeń i wyników zakończonych projektów badawczych i publicznych, wymagania dla stanowisk ładowania pojazdów.

Na końcu opracowania przedstawiono kluczowe, nowe obszary wymagające działalności przemysłu i polityki w celu wsparcia dalszych postępów w integracji pojazdów elektrycznych w życiu codziennym.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.