zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Prognoza techniczna – wizja i plan działania Krajowej Platformy Elektromobilności (Niemcy)

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Prognoza techniczna – wizja i plan działania Krajowej Platformy Elektromobilności (Niemcy)

Udział sektora mobilności w zanieczyszczeniu powietrza dwutlenkiem węgla w Europie przekracza 20%. Wprowadzenie do użytku pojazdów elektrycznych ma wysoki potencjał redukcji emisji CO2. Elektromobilność poza pojazdami elektrycznymi obejmuje niezbędną infrastrukturę, technologie informacyjne i komunikacyjne, itp. oraz współpracę z odnawialnymi źródłami energii, w celu pełnego wykorzystania potencjału korzyści ekologicznych i ekonomicznych pojazdów z napędem elektrycznym.

Harmonogram działań związanych z elektromobilnością zawiera aktualny stan techniki, normalizację i strategie realizacji technologii oraz podejścia do kluczowych elementów inżynierii pojazdu, energii i środowiska, infrastruktury ładowania oraz urbanistyki i intermodalności. Podano wskazówki techniczne umożliwiające spełnienie wymagań utworzenia optymalnych warunków środowiskowych dla integracji pojazdów elektrycznych.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.