zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Przegląd systemów sterowania mikrosiecią

Strona główna > Wszystkie publikacje > Inteligentne sieci (Smart Grid) > Przegląd systemów sterowania mikrosiecią

Technologia sterowania mikrosiecią jest kluczowa w procesie integracji mikrosieci z regularną siecią. W artykule podsumowano kilka sposobów sterowania i przedstawiono wybrane badania chińskich naukowców w zakresie strategii kontroli mikrosieci. Tekst powstał na podstawie analizy osiągnięć w dziedzinie sterowania mikrosiecią w niektórych krajach rozwiniętych oraz aktualnej sytuacji w Chinach. Na wstępie przedstawiono obiekty biorące udział w sterowaniu mikrosiecią i opisano działanie każdego obiektu dla różnych struktur sterowania. Następnie w ogólny sposób opisano badania nad sterowaniem mikrosiecią na świecie. Na zakończenie omówiono kierunek dalszych badań, bazując na istniejących problemach sterowania mikrosiecią i aktualnym stanie regularnej sieci.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno