zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Przyszłość elektromobilności – standaryzacja w elektromobilności, projekt “eNterop”

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Przyszłość elektromobilności – standaryzacja w elektromobilności, projekt “eNterop”

W roku 2020 na rynku niemieckim powinno znajdować się milion pojazdów elektrycznych. Aby osiągnąć ten cel Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii (BMWi) od lipca 2012 przez kolejne dwa lata finansowało projekt „eNterop”. Celem projektu było wzmocnienie akceptacji elektromobilności poprzez gwarancje interoperacyjnej komunikacji pomiędzy infrastrukturą ładowania i pojazdem elektrycznym.

Sprzętowo i programistycznie zaimplementowano automatyczne sekwencje testowe, oceniające współdziałanie komponentów systemu. Utworzona została otwarta, wzorcowa instalacja, składająca się z implementacji pojazdu elektrycznego oraz stanowiska ładowania nowej generacji, mająca na celu ułatwienie dostępu do rynku małym i średnim przedsiębiorstwom. Obie części instalacji zostały wyposażone w implementacje odniesienia, zgodne z normą ISO/IEC 15118. Koszty projektu w wysokości 4.6 milionów euro w połowie zostały pokryte przez BMWi i w połowie przez zaangażowanych partnerów przemysłowych.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.