zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Wykorzystanie miedzi w domowych instalacjach elektrycznych [PORADNIK]

Strona główna > Wszystkie publikacje > Wykorzystanie miedzi w domowych instalacjach elektrycznych [PORADNIK]

Ile miedzi (w kg) zużywa się w domowych instalacjach elektrycznych ? Prezentujemy poradnik na temat różnych rozwiązania i obliczenia dotyczące instalacji elektrycznych oraz korzyści z wykorzystania miedzi.

Ze względu na to, że rozmiary domów są zróżnicowane, podobnie jak liczba zainstalowanych w nich elementów, jest to oczywiście tylko reprezentatywny przewodnik.

W opracowaniu prezentujemy obliczenia konwencjonalnej instalacji elektrycznej. Składają się one z obwodów z gniazdami i obwodów z przełącznikami i punktami świetlnymi. Biorąc pod uwagę liczbę gniazd i punktów świetlnych, obliczamy również wykorzystanie miedzi dla trzech innych metod instalacji: zdalnie sterowanej instalacji przełączników, systemu automatyki domowej w typologii gwiazdy oraz system automatyki domowej w typologii magistrali.

W przypadku zdalnie sterowanej instalacji przełączników, punkty obsługi są obsługiwane za pomocą przycisków zamiast przełączników. Elementy łączeniowe są umieszczane centralnie w rozdzielnicy (wyłączniki zdalnie sterowane). Punkty obsługi pracują na napięciu 24V. Przyciski są również używane w systemie automatyki domowej. Jednak “klawiatury” są również używane w kilku miejscach.

Dla każdej z czterech metod instalacji obliczamy również wykorzystanie miedzi dla dodatkowych elementów, takich jak rolety, interkom, telefonia, sieć komputerowa, wentylatory, dystrybucja muzyki, itp.

POBIERZ PORADNIK – Wykorzystanie miedzi w domowych instalacjach elektrycznych

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno