zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Engie i Suez zainwestują w energetykę słoneczną we Francji

Strona główna > Archiwa wpisów > Engie i Suez zainwestują w energetykę słoneczną we Francji

Data
Tagi

Francuska grupa energetyczne Engie oraz potentat na tamtejszym rynku gospodarki odpadami – Suez, zamierzają wspólnie zainwestować w budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 1 GW.

Engie i Suez podpisały porozumienie w sprawie współpracy partnerskiej na rzecz rozwoju fotowoltaicznych parków słonecznych na terenie wszystkich obiektów składowania i odzysku odpadów w kontynentalnej części Francji. Łącznie dotyczy ono około 100 instalacji o szacowanej mocy zainstalowanej 1 GW.

Suez, który póki co produkuje rocznie około 620 GWh energii elektrycznej z biogazu pozyskiwanego na składowiskach odpadów, udostępni tereny, na których mają powstać elektrownie PV. Za budowę oraz późniejszą eksploatację odpowiedzialna będzie odpowiedzialna grupa Engie.

Pierwszym wspólnym projektem będzie elektrownia PV o mocy 12 MW na terenie składowiska odpadów Drambon, w departamencie Côte-d’Or we wschodniej Francji. Elektrownia ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Engie dysponuje we Francji elektrowniami słonecznymi o łącznej mocy 900 MW. Grupa planuje, że do 2021 roku moc zainstalowana tego typu źródeł w jej portfelu aktywów wytwórczych wzrośnie 2,2 GW.


Czytaj również:

W 2017 r. 2,8 GW nowych źródeł OZE we Francji, ale realizacja długoterminowego planu zagrożona

Rząd chce dużej aukcji dla wiatraków i fotowoltaiki

W Portugalii powstanie największa w Europie nie subsydiowana elektrownia fotowoltaiczna

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.