zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Przyszłość elektromobilności – mobilność elektryczna w mniejszych miastach, projekt “ELMOS”

Strona główna > Wszystkie publikacje > Elektromobilność > Przyszłość elektromobilności – mobilność elektryczna w mniejszych miastach, projekt “ELMOS”

Emisja dwutlenku węgla może być znacznie ograniczona, poprzez użycie elektromobilności w miejsce tradycyjnych samochodów. W szczególności na obszarach o gęstym zaludnieniu, samochody elektryczne mogę przyczynić się do poprawy warunków życia. W tym kontekście utworzono szereg regionów modelowych, głównie dla większych miast europejskich. Projekt ELMOS rozpoczął się w lutym 2012 i skierowany był na małe i średnie miasta na obszarach południowych Bałtyku.

Celem projektu było opracowanie i częściowe wprowadzenie elektromobilności w różnych społecznościach, utworzenie nowych możliwości w dziedzinie transportu oraz uzupełnienie łańcucha transportu publicznego. Aby osiągnąć ten cel rozpatrzono nie tylko przejście od tradycyjnych do e-samochodów, lecz również wprowadzenie pojazdów małej wielkości i mocy, takich jak e-rowery czy rowery typu pedelec. Ostatecznie projekt ma na celu ograniczenie emisji CO2 i pokazanie innych wyzwań zrównoważonego transportu miejskiego, np. rosnące pokrycie powierzchni infrastrukturą transportu.

Projekt częściowo finansowany przez Unię Europejską, zaangażowane pięć organizacji z Niemiec, Szwecji i Polski.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.