zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Elektromobilność zobacz wszystko

 • newseria.pl

  Ustawa o elektromobilności. Na jakie przeszkody mogą...

  Ustawa o elektromobilności nakłada też na samorządy obowiązek stopniowego zwiększania floty autobusów zeroemisyjnych i budowy infrastruktury do ich ładowania. Realizacja nowych przepisów może być trudna – oceniają eksperci.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Polska miedź napędza elektromobilność

  Miedź jest jednym z kluczowych materiałów dla rozwoju elektromobilności. Samochody z napędem elektrycznym zawierają nawet cztery razy więcej tego surowca niż auta z silnikiem spalinowym.

 • EIM, raport Deloitte, raport EY

  Elektromobilność w Europie i w Polsce. Kiedy co drugie...

  Udział samochodów elektrycznych, w tym hybryd typu plug-in w globalnym rynku motoryzacyjnym wynosi obecnie około 1,3 proc. Jednak z roku na rok będzie on się zwiększał, by po 2040 roku sięgnąć ponad 50 procent.

 • newseria.pl, EIM

  Autobusy elektryczne z Polski podbijają Europę....

  Na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej takich pojazdów, a według prognoz PSPA w ciągu najbliższych 10 lat będzie ich już ponad 3,5 tysiąca. W niskoemisyjnym transporcie – który jest jednym z najsilniejszych obecnie trendów w motoryzacji – samorządy upatrują szansy na poprawę jakości powietrza i życia mieszkańców.

 • leonrado-energy.org, EIM

  Elektromobilność – potrzebna do transformacji...

  Już w białej księdze w sprawie transportu z 2011 r., Komisja Europejska stwierdziła, że stopniowe wycofanie z użycia konwencjonalnych samochodów osobowych do roku 2015, jest niezbędne dla osiągnięcia długoterminowych celów w zakresie energii i zmian klimatu.

 • EIM, (AF)

  Auta elektryczne – sprzedaż w Europie i w Polsce. 10...

  Transport to obecnie największe źródło emisji CO2 w Unii Europejskiej. Rozwiązanie tego problemu będzie wymagało przejścia z silników spalinowych na elektryczny mechanizm napędowy oraz nieustannej redukcji emisji dwutlenku węgla w produkcji energii elektrycznej. Jak wygląda sprzedaż aut elektrycznych i hybrydowych w Europie i w Polsce?

 • Elektromobilność – broszura informacyjna

  Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po elektromobilności. W przewodniku umieściliśmy podstawowe informacje z dziedziny, wyjaśniamy m.in. różnice między samochodem elektrycznym a hybrydowym, przedstawiamy rodzaje hybrydy spalinowo-elektrycznej oraz podstawowe parametry...

 • newseria.pl

  Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć...

  Sposób magazynowania energii wciąż jest największym wyzwaniem dla konstruktorów aut elektrycznych, ale prace w tej dziedzinie znacząco postępują. Opracowywane ogniwa litowo-metalowe mogą zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych nawet dwukrotnie, a nowoczesne stacje do ładowania mogą naładować baterię do 80 proc. w zaledwie 15 minut.

 • leonardo-energy.org

  Elektromobilność i jej rozwój. Miedź ma ważną...

  Już w 2011 r., w swej Białej księdze na temat transportu, komisja Europejska stwierdziła, że wyeliminowanie konwencjonalnych samochodów osobowych do roku 2050 jest niezbędne do osiągnięcia celów Porozumienia Paryskiego w sprawie zmian klimatu. Miedź jest także intensywnie wykorzystywana w wytwarzaniu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz w infrastrukturze niezbędnej do ładowania pojazdów elektrycznych.

 • leonardo-energy.org

  Zmniejszenie emisji CO2 w transporcie drogowym. Jaka...

  Rozważając obniżenie emisyjności drogowego transportu towarowego najłatwiej jest skoncentrować się na tych obszarach, w których dokonano już wyraźnego postępu. W centrum uwagi opinii publicznej znajdują się hybrydowe pojazdy elektryczne ładowane z sieci (plug-in), pojazdy zasilane z wodorowych ogniw paliwowych lub pojazdy napędzane gazem ziemnym, postrzegane jako środki ograniczenia emisji CO2.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno