zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Elektromobilność zobacz wszystko

 • leonrado-energy.org, EIM

  Elektromobilność – potrzebna do transformacji...

  Już w białej księdze w sprawie transportu z 2011 r., Komisja Europejska stwierdziła, że stopniowe wycofanie z użycia konwencjonalnych samochodów osobowych do roku 2015, jest niezbędne dla osiągnięcia długoterminowych celów w zakresie energii i zmian klimatu.

 • Elektromobilność – broszura informacyjna

  Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po elektromobilności. W przewodniku umieściliśmy podstawowe informacje z dziedziny, wyjaśniamy m.in. różnice między samochodem elektrycznym a hybrydowym, przedstawiamy rodzaje hybrydy spalinowo-elektrycznej oraz podstawowe parametry...

 • newseria.pl

  Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć...

  Sposób magazynowania energii wciąż jest największym wyzwaniem dla konstruktorów aut elektrycznych, ale prace w tej dziedzinie znacząco postępują. Opracowywane ogniwa litowo-metalowe mogą zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych nawet dwukrotnie, a nowoczesne stacje do ładowania mogą naładować baterię do 80 proc. w zaledwie 15 minut.

 • leonardo-energy.org

  Elektromobilność i jej rozwój. Miedź ma ważną...

  Już w 2011 r., w swej Białej księdze na temat transportu, komisja Europejska stwierdziła, że wyeliminowanie konwencjonalnych samochodów osobowych do roku 2050 jest niezbędne do osiągnięcia celów Porozumienia Paryskiego w sprawie zmian klimatu. Miedź jest także intensywnie wykorzystywana w wytwarzaniu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz w infrastrukturze niezbędnej do ładowania pojazdów elektrycznych.

 • leonardo-energy.org

  Zmniejszenie emisji CO2 w transporcie drogowym. Jaka...

  Rozważając obniżenie emisyjności drogowego transportu towarowego najłatwiej jest skoncentrować się na tych obszarach, w których dokonano już wyraźnego postępu. W centrum uwagi opinii publicznej znajdują się hybrydowe pojazdy elektryczne ładowane z sieci (plug-in), pojazdy zasilane z wodorowych ogniw paliwowych lub pojazdy napędzane gazem ziemnym, postrzegane jako środki ograniczenia emisji CO2.

 • leonardo-energy.org

  Zmniejszenie emisji CO2 w transporcie publicznym....

  Obecnie w skali globalnej transport odpowiada za około jedną czwartą wszystkich emisji CO2 związanych z energią. Ponadto prognozuje się, że do roku 2050 emisje CO2 związane z transportem wzrosną z 6–7 gigaton do 16–18 gigaton. Czynnikiem kluczowym dla przeciwdziałania takiej perspektywie w myśl celów paryskiego porozumienia klimatycznego, które zakłada osiągnięcie na poziomie globalnym zerowej emisji krótko po roku 2050, jest czysty i wydajny transport publiczny.

 • leonardo-energy.org

  Wizja rozwoju elektromobilności. Bez miedzi ani rusz

  Miedź jest też intensywnie wykorzystywana w generowaniu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz w infrastrukturze do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym.

 • Europejski Kongres Finansowy

  Raport: „E-mobilność: wizje i scenariusze rozwoju”

  Różnym koncepcjom rozwoju e-mobilności w Polsce, głównie w aspekcie możliwości i ograniczeń technologicznych oraz ekonomicznych, poświęcona jest najnowsza monografia wydana w ramach serii „Publikacje Europejskiego Kongresu Finansowego”. Zawiera ona wyniki badań...

 • leonardo-energy.com

  Elektromobilność. Jak zmieniać transport i...

  Usiłując zmniejszyć poziom zanieczyszczeń spowodowanych ruchem drogowym, wiele krajów stawia na różne rozwiązania. Wspólnym mianownikiem jest elektromobilność - od rowerów, po skutery i auta. Zobacz przykłady zastosowania różnych rozwiązań na świecie.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Elektryczne auta napędzą rozwój infrastruktury

  Elektrycznie napędzany pojazd nie jest nową technologią. W zasadzie technologia ta znana jest od ponad 100 lat. W ostatnich latach jej rozwój gwałtownie przyspieszył, skokowo przybliżając moment, gdy e-auta zaczną być stosowane na masową skalę. Przed nami wciąż jeszcze...

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno