-
Europejski Zielony Ład może zostać osiągnięty poprzez przekształcenie wyzwań związanych z klimatem i środowiskiem w nowe możliwości we wszystkich obszarach polityki, a także zadbanie o to, by transformacja była sprawiedliwa i sprzyjała włączeniu społecznemu.
-
Głównym celem Europejskiego Zielonego Ładu, oprócz osiągnięcia neutralności klimatycznej, jest przede wszystkim ochrona życia ludzkiego oraz zwierząt i roślin, przy jednoczesnym wsparciu transformacji energetycznej na rzecz czystej technologii.
-
Odnawialny wodór nie tylko zapewnia zrównoważoną energię dla sektorów, w których trudno jest utrzymać się na rynku, ale jeszcze bardziej wzmacnia integrację sektorową i ma potencjał tworzenia milionów miejsc pracy na poziomie lokalnym.
-
Niniejszym przekazujemy Państwu „Raport na temat Zrównoważonego Odzyskiwania” wydany niedawno przez Międzynarodową Agencję Energii (ang. International Energy Agency – IEA) we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
-
Dla zapewnienia stabilnego rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, a tym samym zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju, niezbędne są równoległe inwestycje w modernizację i rozbudowę sieci energetycznych, a także systemów magazynowania i zarządzania energią.
-
Morska energetyka wiatrowa ma być jednym z kluczowych kierunków modernizacji polskiego systemu energetycznego. Dla pełnego wykorzystania potencjału offshore niezbędne są równoległe inwestycje w modernizację i rozbudowę sieci energetycznych, a także systemów magazynowania i zarządzania energią.
-
W bardzo dynamicznie zmieniającym się sektorze energii odnawialnej, kolejne inwestycje rosną w potęgę. Gdzie znajdują się największe farmy wiatrowe na lądzie i morzu? Gdzie zbudowano największą farmę słoneczną? Zobacz zestawienie.
-
Fundusz Sprawiedliwej Transformacji to część koncepcji Europejskiego Zielonego Ładu (ang. European Green Deal). Pieniądze publiczne mają służyć m.in. ograniczaniu kosztów ryzyka związanego z prowadzeniem działalności przez przedsiębiorców, a także finansowaniu mechanizmu „sprawiedliwej transformacji”.
-
Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej (UE), jest zobowiązana do wdrażania nowych rozwiązań technologicznych w zakresie energetyki, przede wszystkim w zakresie nowych ekologicznych metod produkcji energii. Wymusiło to w Polsce coraz częstsze wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do pokrycia zapotrzebowania.
-
Cechy budynków są honorowane w normach dotyczących ekologicznego i zdrowego budownictwa w przypadku projektów ubiegających się o certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) lub WELL Building Standard™, lub projektów tworzonych zgodnie z normą Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers, ASHRAE) nr 189.1.