zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły

 • Europejski Instytut Miedzi

  Oszczędzaj energię dzięki miedzi. [PORADNIK]

  Miedź, jako metal znany ze swej trwałości i zrównoważonego charakteru – długi okres użytkowania oraz całkowita przetwarzalność - odgrywa ważną rolę w instalacjach sanitarnych, chłodniczych grzewczych, elektrycznych, jak również w oświetleniu oraz pokryciach dachowych budynków.

 • copperalliance.eu, EIM

  Recykling miedzi. Oszczędność energii i mniejsza...

  Według Międzynarodowej Grupy Badawczej Miedzi (ICSG), około 50% miedzi wykorzystywanej w Europie pochodzi z recyklingu. Nasze zapotrzebowanie na miedź jest w coraz większym stopniu zaspokajane przez recykling metali.

 • leonardo-energy.org, EIM

  Miedź w gniazdkach elektrycznych. Dlaczego jest tak ważna?

  Jedną z największych zalet miedzi jest to, że istnieje szeroki wybór dostępnych stopów, łączących w sobie doskonałe właściwości elektryczne z dobrymi właściwościami mechanicznymi.

 • Baltic Sea Offshore Wind Forum, EIM

  Energia wiatrowa na Bałtyku. Potencjał dla energetyki,...

  Morze Bałtyckie, posiadające obecnie 1,5 GW podłączonej do sieci morskiej energii wiatrowej, może być drugim co do wielkości basenem dla morskiej tej energetyki z potencjalnie 9 GW zainstalowanym do 2030 roku.

 • leonardo-energy.com, International Renewable Energy Agency

  Odnawialne źródła energii. Jaki mają wpływ na...

  W konsekwencji zmian klimatycznych i energetycznych mogą pojawić się nowi liderzy energetyczni, spowoduje to większe zróżnicowanie podmiotów energetycznych. Może to również przynieść zmianę stosunków handlowych oraz pojawienie się nowych sojuszy.

 • leonardo-energy.org, European Copper Institute

  Efektywność energetyczna i niższa emisja CO2 w 20...

  W jaki sposób uzyskać rozwój efektywności energetycznej w wielu dziedzinach, poprawę jakości powietrza w miastach oraz przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego? Odpowiedź znajdziecie w raporcie.

 • leonardo-energy.com, EIM

  Ramy polityki w zakresie klimatu i energii UE do roku...

  Unia Europejska uzgodniła nowe ramy działania na rzecz klimatu i energii na 2030 r., które obejmują ogólnounijne cele i cele polityczne na okres od 2020 do 2030 r.  Cele te mają pomóc UE w osiągnięciu bardziej konkurencyjnego, bezpiecznego i zrównoważonego...

 • leonardo-energy.org, EIM

  Rozwój elektromobilności. Jak wzrośnie...

  Miedź jest jednym z kluczowych materiałów, które umożliwiają rozwój elektromobilności. Jest wykorzystywana w budowie silników, baterii, okablowaniu, a także w stacjach ładowania elektryków.

 • leonardo-energy.org, EIM

  Dekarbonizacja w Europie i perspektywy dla przemysłu miedzi

  Miedź ma szerokie zastosowanie w wielu innowacyjnych rozwiązaniach wspierających gospodarkę niskoemisyjną i pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Transformacje energetyczna w Europie nie obejdzie się bez tego wartościowego metalu.

 • leonardo-energy.org, EIM (AF)

  Autobusy elektryczne i ich wykorzystanie w miastach....

  Autobusy elektryczne są coraz częsciej wykorzystywane w wielu miastach Europy jako środek transportu. Jednym z czynników jest większa niż dawniej dbałość o jakość powietrza i ekologię. Zobacz analizę innych aspektów i korzyści.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno