zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły

 • newseria.pl, EIM

  Raport ws. zmian klimatu. Jesteśmy blisko przekroczenia...

  Naukowcy przestrzegają, że jeżeli ludzkość nie zrezygnuje ze spalania węgla do 2050 roku, grozi nam klimatyczny kataklizm.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Polska miedź napędza elektromobilność

  Miedź jest jednym z kluczowych materiałów dla rozwoju elektromobilności. Samochody z napędem elektrycznym zawierają nawet cztery razy więcej tego surowca niż auta z silnikiem spalinowym.

 • EIM, raport Deloitte, raport EY

  Elektromobilność w Europie i w Polsce. Kiedy co drugie...

  Udział samochodów elektrycznych, w tym hybryd typu plug-in w globalnym rynku motoryzacyjnym wynosi obecnie około 1,3 proc. Jednak z roku na rok będzie on się zwiększał, by po 2040 roku sięgnąć ponad 50 procent.

 • Analiza Europejskiego Instytutu Miedzi (www.leonardo-energy.pl)

  Czy słońce rozgrzeje polską gospodarkę?

  Polska do 2020 r. powinna osiągnąć minimum 15 proc. udział energii z OZE w całkowitym bilansie energetycznym. Za każde odchylenie poniżej tego poziomu grożą kosztowne kary.

 • leonardo-energy.org (Denzil Walton)

  Miedź w budynkach. Zobacz, jakie są możliwości...

  Wraz z rosnącym wdrażaniem systemów BACS, w budynkach stosowana jest nie tylko zaprawa i cegły, ale też miedź. Jakie ilości miedzi są konieczne, aby ułatwić wdrażanie systemów BACS, na przykład w budynkach niemieszkalnych na terenie Unii Europejskiej?

 • newseria.pl, EIM

  Autobusy elektryczne z Polski podbijają Europę....

  Na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej takich pojazdów, a według prognoz PSPA w ciągu najbliższych 10 lat będzie ich już ponad 3,5 tysiąca. W niskoemisyjnym transporcie – który jest jednym z najsilniejszych obecnie trendów w motoryzacji – samorządy upatrują szansy na poprawę jakości powietrza i życia mieszkańców.

 • EIM, (AF)

  Dlaczego Polska powinna inwestować w OZE? “Jest...

  Zobowiązania Polski dot. polityki klimatycznej, wzrastające ceny prądu, a także wyższe koszty energetyki konwencjonalnej oraz presja społeczna to czynniki, które kierują nas w stronę rozwoju energii pochodzącej z energetyki odnawialnej.

 • newseria.pl

  Nowe technologie w walce ze smogiem. Kilka patentów na...

  Jak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, praktycznie w całej Polsce normy dotyczące jakości powietrza są notorycznie przekraczane. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 7 na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie znajduje się właśnie w Polsce.

 • leonardo-energy.org

  Ocena elastyczności popytu przemysłowych odbiorców...

  Siedem studiów przypadków w różnych krajach Unii Europejskiej ujawniło, że waloryzacja elastyczności popytu przemysłowych odbiorców energii elektrycznej może być stosowana w szerszym zakresie niż dotychczas sądzono.

 • leonardo-energy.org

  Sieci dystrybucyjne. Scenariusze wzrostu zużycia miedzi

  Jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatkowe zużycie miedzi na wzmocnienia sieci, to największą część pochłaniają linie napowietrzne i kable (ponad 85%), transformatory stanowią ponad 10% dodatkowego zużycia, a około 2% przypada na podstacje. Stosunek miedzianych linii napowietrznych i kabli do aluminiowych jest zatem bardzo wrażliwym parametrem modelu.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno